Fiestas locales de Cataluña

Fiestas locales de Cataluña

[Descargar calendario]

ORDRE EMO/353/2015, de 24 de novembre, per la qual s’estableix el calendari de festes locals a la Comunitat Autònoma de Catalunya per a l’any 2016.

Vist que els ajuntaments de la Comunitat Autònoma de Catalunya han formulat les propostes sobre les dues festes locals corresponents al seu municipi i agregats;

Atès que en els municipis respectius les festes locals tenen el caràcter de dies inhàbils a efectes administratius, d’acord amb l’article 48.7 de la Llei 30/1992, de 26 de novembre, de règim jurídic de les administracions públiques i del procediment administratiu comú;

Atès que d’acord amb l’article 46 del Reial decret 2001/1983, de 28 de juliol, sobre regulació de la jornada de treball, jornades especials i descansos, correspon a l’autoritat laboral la seva  determinació i publicació;

Atès el que disposen l’article 170.1.l) de l’Estatut d’autonomia de Catalunya; l’article 37.2 de l’Estatut dels treballadors, Text refós aprovat pel Reial decret legislatiu 1/1995, de 24 de març; el Decret 177/1980, de 3 d’octubre, sobre el calendari de festes fixes i suplents, modificat pel Decret 17/1982, de 28 de gener, pel Decret 152/1997, de 25 de juny, i pel Decret 146/1998, de 23 de juny; l’Ordre EMO/168/2015, de 25 de maig, per la qual s’estableix el calendari oficial de festes laborals per a l’any 2016, i en ús de les atribucions que em són conferides,

Ordeno:

Article únic
Es fixa el calendari laboral següent de festes de caràcter local per a l’any 2016 a la Comunitat Autònoma de Catalunya distribuïdes per comarques.
En aquesta Ordre també es fan constar els ajuntaments que no han formulat proposta de festes locals dins el termini concedit.

ALT CAMP
Aiguamúrcia, 16 d’agost i 13 de setembre
Pla de Manlleu, el, 8 d’agost i 29 de setembre
Pobles, les, 9 de maig i 16 de desembre
Santes Creus, 19 d’agost i 13 de desembre
Alcover, 16 d’agost i 17 d’octubre
Alió, 18 de gener i 24 d’agost
Bràfim, 25 de juliol i 10 de desembre
Cabra del Camp, 19 d’agost i 22 d’agost
Figuerola del Camp, 24 de març i 22 de juliol
Garidells, els, 18 de gener i 25 de juliol
Masó, la, 18 de gener i 25 de juliol
Milà, el, 13 de maig i 24 d’octubre
Montferri, 20 de gener i 24 d’agost
Mont-ral, 20 d’agost i 27 d’agost
Farena, 20 d’agost i 27 d’agost
Nulles, 20 de gener i 17 de maig
Pla de Santa Maria, el, 7 de gener i 24 de març
Pont d’Armentera, el, 4 de gener i 22 de juliol
Puigpelat, 24 de març i 30 de desembre
Querol, 24 de març i 9 de desembre
Riba, la, 5 d’agost i 25 de novembre
Rodonyà, 25 de gener i 29 d’agost
Rourell, el, 18 de gener i 4 de juliol
Vallmoll, 24 de març i 5 de desembre
Valls, 2 de febrer i 25 de juny
Picamoixons, 21 de març i 8 d’agost
Vilabella, 5 d’agost i 20 d’agost
Vila-rodona, 20 de gener i 10 d’agost

ALT EMPORDÀ
Agullana, 29 de març i 16 d’agost
Albanyà, 29 de juny i 30 de novembre
Armentera, l’, 22 de juliol i 11 de novembre
Avinyonet de Puigventós, 3 de maig i 29 de juny
Bàscara, 19 d’abril i 17 de novembre
Biure, 8 de febrer i 29 de març
Boadella i les Escaules, 7 de novembre i 21 de novembre
Borrassà, 3 de maig i 30 de novembre
Cabanelles, 8 d’agost i 17 d’octubre
Cabanes, 22 de gener i 20 de maig
Cadaqués, 20 de gener i 9 de febrer
Cantallops, 9 de maig i 8 d’agost
Capmany, 9 de febrer i 9 de maig
Castelló d’Empúries, 2 de febrer i 10 d’agost
Cistella, 3 de maig i 29 de juny
Colera, 9 de maig i 29 de setembre
Darnius, 3 de maig i 16 d’agost
Escala, l’, 29 de juny i 2 de setembre
Espolla, 18 de gener i 25 de juliol
Far d’Empordà, el, 2 de maig i 11 de novembre
Figueres, 3 de maig i 29 de juny
Fortià, 25 de maig i 29 de juny
Garrigàs, 29 de juny i 29 de setembre
Arenys d’Empordà, 30 de juny i 30 de novembre
Ermedàs, 29 de juny i 26 de setembre
Tonyà, 29 de juny i 14 de desembre
Vilajoan, 29 de juny i 22 de juliol
Garriguella, 19 d’agost i 9 de desembre
Jonquera, la, 2 de maig i 8 de setembre
Lladó, 17 de maig i 11 de juliol
Llançà, 22 de gener i 15 de juliol
Llers, 3 de maig i 29 de juny
Maçanet de Cabrenys, 4 de juliol i 14 de novembre
Masarac, 2 de juliol i 11 de novembre
Vilarnadal, 29 d’abril i 29 de juny
Mollet de Peralada, 2 d’abril i 8 d’agost
Navata, 3 de maig i 29 de juny
Ordis, 5 de febrer i 3 de maig
Palau de Santa Eulàlia, 12 de febrer i 10 de desembre
Palau-saverdera, 1 de febrer i 29 d’agost
Pau, 8 de febrer i 3 de maig
Pedret i Marzà, 2 de maig i 8 d’agost
Peralada, 31 d’octubre i 9 de desembre
Vilanova de la Muga, 12 de desembre i 13 de desembre
Pont de Molins, 20 de gener i 8 de setembre
Pontós, 26 de juliol i 11 de novembre
Romanyà d’Empordà, 27 de gener i 2 de setembre
Port de la Selva, el, 20 de maig i 5 d’agost
Portbou, 7 de gener i 25 de juliol
Rabós, 5 de gener i 3 de setembre
Riumors, 16 d’agost i 17 d’agost
Roses, 5 de febrer i 8 de febrer
Sant Climent Sescebes, proposta no formulada
Sant Llorenç de la Muga, 10 d’agost i 11 d’agost
Sant Miquel de Fluvià, 3 de maig i 29 de setembre
Sant Mori, 20 de gener i 20 de setembre
Sant Pere Pescador, 20 de gener i 29 de juny
Santa Llogaia d’Àlguema, 15 de juliol i 9 de desembre
Saus, Camallera i Llampaies
Camallera, 25 d’abril i 19 d’agost
Llampaies, 25 d’abril i 11 de novembre
Saus, 25 d’abril i 9 de setembre
Selva de Mar, la, 20 de gener i 3 d’agost
Siurana, 3 de maig i 29 de juny
Terrades, 17 de maig i 22 de novembre
Torroella de Fluvià, 25 d’agost i 24 de novembre
Vajol, la, 11 de novembre i 9 de desembre
Ventalló, 9 de maig i 3 d’octubre
Mas Gros, 16 d’agost i 3 d’octubre
Montiró, 3 d’octubre i 7 de novembre
Pelacalç, 16 d’agost i 3 d’octubre
Saldet, 12 de setembre i 3 d’octubre
Valveralla, 3 d’octubre i 10 d’octubre
Vila-robau, 16 d’agost i 3 d’octubre
Vilabertran, 3 de maig i 29 de juny
Viladamat, 29 de juliol i 7 de desembre
Vilafant, 3 de maig i 29 de juny
Vilajuïga, 18 de gener i 1 d’agost
Vilamacolum, 15 de febrer i 2 de novembre
Vilamalla, 3 de maig i 29 de juny
Vilamaniscle, 26 de maig i 1 de setembre
Vilanant, 3 de maig i 12 d’agost
Vila-sacra, 3 de maig i 29 de juny
Vilaür, 23 de juliol i 25 de juliol

ALT PENEDÈS
Avinyonet del Penedès
Arboçar, l’, 24 de març i 1 d’agost
Avinyó Nou, 24 de març i 22 d’agost
Cantallops, 24 de març i 17 d’octubre
Gunyoles, les, 24 de març i 8 d’agost
Sant Sebastià dels Gorgs, 24 de març i 8 d’agost
Cabanyes, les, 15 de febrer i 8 d’agost
Castellet i la Gornal
Casetes, les, 24 de març i 16 d’agost
Castellet, 24 de març i 1 d’agost
Clariana, 24 de març i 25 de juliol
Gornal, la, 24 de març i 4 de juliol
Masuques, les, 24 de març i 17 d’octubre
Rocallisa, 24 de març i 8 d’agost
Rosers, Els, 24 de març i 8 d’agost
Sant Marçal, 24 de març i 11 de juliol
Torrelletes, 24 de març i 18 de juliol
Trenca-roques, 24 de març i 1 d’agost
Castellví de la Marca, 24 de març i 16 d’agost
Font-rubí, 22 de gener i 16 d’agost
Gelida, 22 d’agost i 13 de desembre
Granada, la, 11 de juliol i 30 d’agost
Mediona, 29 de març i 31 d’octubre
Olèrdola, 30 d’agost i 31 d’agost
Moja, 25 de juliol i 30 d’agost
Olesa de Bonesvalls, 20 de gener i 18 de juliol
Pacs del Penedès, 8 d’agost i 30 d’agost
Pla del Penedès, el, 20 de gener i 1 d’agost
Pontons, 20 de gener i 22 de juliol
Puigdàlber, 7 de gener i 5 de desembre
Sant Cugat Sesgarrigues, 29 de juliol i 1 d’agost
Sant Llorenç d’Hortons, 20 de gener i 10 d’agost
Sant Martí Sarroca, 18 de juliol i 11 de novembre
Bleda, la, 4 de juliol i 11 de novembre
Rovira Roja, la, 8 d’agost i 11 de novembre
Sant Pere de Riudebitlles, 24 de març i 29 de juny
Sant Quintí de Mediona, 2 de maig i 31 d’octubre
Sant Sadurní d’Anoia, 8 de setembre i 29 de novembre
Santa Fe del Penedès, 15 de febrer i 17 d’octubre
Santa Margarida i els Monjos, 24 de març i 20 de juliol
Ràpita, la, 24 de març i 8 d’agost
Subirats
Ca l’Avi, 24 de març i 24 d’octubre
Can Bas, 1 de febrer i 24 de març
Can Batista, 24 de març i 4 de juliol
Can Cartró, 24 de març i 25 d’abril
Can Rossell, 24 de març i 4 d’abril
Cantallops, 1 de febrer i 24 de març
Casots, els, 24 de març i 11 d’abril
Lavern, 24 de març i 27 de juny
Ordal, 24 de març i 8 d’agost
Pago, el, 1 de febrer i 24 de març
Sant Joan, 1 de febrer i 24 de març
Sant Pau d’Ordal, 1 de febrer i 24 de març
Urbanització Can Rossell, 24 de març i 1 d’agost
Urbanització Casablanca, 24 de març i 11 de juliol
Urbanització la Muntanya Rodona, 1 de febrer i 24 de març
Torrelavit, 1 de febrer i 24 de març
Torrelles de Foix, 25 d’agost i 8 de setembre
Vilafranca del Penedès, 30 d’agost i 31 d’agost
Vilobí del Penedès, 24 de març i 22 d’agost

ALT URGELL
Alàs i Cerc, 13 de maig i 18 de juliol
Arsèguel, 9 de febrer i 31 de desembre
Bassella, 14 de maig i 27 d’agost
Aguilar, 3 de maig i 4 de juny
Altès, 29 d’abril i 3 de setembre
Castellnou de Bassella, 30 d’abril i 8 d’octubre
Clua, la, 20 de gener i 8 d’octubre
Guardiola, 14 de maig i 6 d’octubre
Mirambell, 14 de maig i 6 d’octubre
Ogern, 26 de setembre i 29 de novembre
Cabó, 14 de maig i 1 d’agost
Pujal, el, 29 de juny i 5 de setembre
Vilar, el, 7 de maig i 29 de setembre
Cava, 17 d’octubre i 21 de novembre
Ansovell, 2 de setembre i 11 de novembre
Querforadat, el, 8 de febrer i 12 d’agost
Coll de Nargó, 25 de juliol i 23 de novembre
Estamariu, 22 de gener i 22 de novembre
Fígols i Alinyà
Alinyà, 11 de maig i 10 d’agost
Alzina d’Alinyà, l’, 10 de juny i 16 d’agost
Fígols, 20 de gener i 13 de maig
Perles, 13 de maig i 16 de novembre
Josa i Tuixén
Josa de Cadí, 25 de juliol i 5 de setembre
Tuixent, 20 de gener i 25 de juliol
Montferrer i Castellbò, 22 de gener i 8 de febrer
Oliana, 9 de febrer i 2 d’agost
Organyà, 8 de febrer i 9 de febrer
Peramola, 9 de febrer i 29 de setembre
Nuncarga, 9 de febrer i 13 de desembre
Tragó, 9 de febrer i 13 de desembre
Pont de Bar, el, 23 de juliol i 3 de novembre
Aristot, 30 de novembre i 3 de desembre
Bar, 8 de setembre i 24 de desembre
Castellnou de Carcolze, 25 de juny i 3 d’octubre
Toloriu, 25 de juliol i 13 d’agost
Ribera d’Urgellet
Adrall, 1 de juliol i 1 de setembre
Arfa, 13 de maig i 29 de novembre
Castellar de Tost, 20 de gener i 11 de novembre
Montant de Tost, 13 de maig i 31 de desembre
Parròquia d’Hortó, la, 12 de setembre i 30 de novembre
Pla de Sant Tirs, el, 28 de gener i 12 d’agost
Torà de Tost, 5 de setembre i 19 de desembre
Seu d’Urgell, la, 20 de gener i 7 de juliol
Valls d’Aguilar, les
Guàrdia d’Ares, 16 d’agost i 10 d’octubre
Noves de Segre, 8 de febrer i 11 de juliol
Taús, 28 de maig i 26 de setembre
Valls de Valira, les
Anserall, 3 de setembre i 26 de novembre
Arcavell, 6 d’agost i 26 de novembre
Argolell, 1 de juny i 8 d’octubre
Ars, 14 de maig i 12 de novembre
Asnurri, 10 de setembre i 10 de desembre
Baixos de Calbinyà, 7 de juliol i 6 d’agost
Bescaran, 9 de juliol i 12 de novembre
Calbinyà, 9 de juliol i 21 de desembre
Civís, 2 de juliol i 22 d’octubre
Farga de Moles, la, 14 de març i 8 de setembre
Os de Civís, 23 de juny i 25 de juny
Sant Antoni, 13 de juny i 7 de juliol
Sant Joan Fumat, 28 de maig i 13 d’agost
Sant Pere, 7 de juliol i 28 de juliol
Vansa i Fórnols, la
Adraén, 5 d’agost i 11 de novembre
Cornellana, 20 de maig i 29 de juny
Fórnols, 26 d’abril i 23 de novembre
Sorribes de la Vansa, 2 d’agost i 7 d’octubre

ALTA RIBAGORÇA
Pont de Suert, el, el, 20 de gener i 5 d’agost
Llesp, 20 de gener i 3 de febrer
Malpàs, 20 de gener i 29 de juny
Viu de Llevata, 20 de gener i 13 d’agost
Vall de Boí, la
Barruera, 1 d’agost i 8 de setembre
Boí, 15 de febrer i 23 de juny
Cardet, 16 d’agost i 8 de setembre
Cóll, 16 d’agost i 8 de setembre
Durro, 16 de juny i 8 de setembre
Erill la Vall, 12 de febrer i 11 de juliol
Saraís, 16 d’agost i 8 de setembre
Taüll, 16 de juliol i 24 de novembre
Vilaller, 16 d’agost i 23 de novembre
Senet, 23 de juny i 16 d’agost

ANOIA
Argençola, 25 d’abril
Bellprat, 13 de maig i 8 d’agost
Bruc, el, 9 de maig i 12 d’agost
Cabrera d’Anoia, 18 de gener i 8 d’agost
Calaf, 5 de febrer i 5 de setembre
Calonge de Segarra, 29 de setembre i 3 d’octubre
Capellades, 6 de febrer i 16 d’agost
Carme, 15 de juliol i 11 de novembre
Castellfollit de Riubregós, 22 de gener i 16 d’agost
Castellolí, 22 de gener i 29 de març
Copons, 29 de març i 22 d’agost
Hostalets de Pierola, els, 22 de juliol i 25 de juliol
Igualada, 29 de març i 29 d’agost
Jorba, 29 de març i 25 de juliol
Llacuna, la, 29 de març i 8 d’agost
Masquefa, 21 de juliol i 22 de juliol
Montmaneu, 15 de gener i 5 de setembre
Òdena, 29 de març i 29 d’abril
Orpí, 22 d’abril i 23 de setembre
Piera, 28 d’abril i 8 de setembre
Pobla de Claramunt, la, 2 de febrer i 4 de juliol
Prats de Rei, els, 2 de maig i 16 d’agost
Pujalt, 22 de gener i 30 de novembre
Rubió, 2 de gener i 7 de maig
Sant Martí de Tous, 29 de març i 11 de novembre
Sant Martí Sesgueioles, 22 d’agost i 11 de novembre
Sant Pere Sallavinera, 23 d’abril i 29 de juny
Santa Margarida de Montbui, 29 de març i 25 de juliol
Santa Maria de Miralles, 29 de març i 31 d’octubre
Torre de Claramunt, la, 29 de març i 23 de juny
Serra, la, 23 de juny i 5 d’agost
Vilanova d’Espoia, 23 de juny i 5 d’agost
Vallbona d’Anoia, 17 de maig i 24 d’agost
Veciana, 14 de maig i 20 d’agost
Vilanova del Camí, 29 de març i 5 de setembre

BAGES
Aguilar de Segarra, 23 de juny i 5 de desembre
Artés, 5 de setembre i 6 de setembre
Avinyó, 19 de setembre i 20 de setembre
Balsareny, 1 de febrer i 25 d’abril
Calders, 22 de gener i 9 de setembre
Callús, 4 de juliol i 11 d’octubre
Cardona, 12 de setembre i 13 de setembre
Castellbell i el Vilar, 29 de març i 12 d’agost
Castellfollit del Boix, 22 de febrer i 29 de març
Castellgalí, 2 de maig i 8 d’agost
Castellnou de Bages, 24 de març i 13 de juny
Estany, l’, 8 de setembre i 9 de setembre
Fonollosa, 22 de febrer i 22 d’agost
Gaià, 2 de setembre i 5 de setembre
Galera, 1 de juliol i 4 de juliol
Manresa, 22 de febrer i 29 d’agost
Marganell, 9 de maig i 21 de novembre
Moià, 20 de gener i 17 d’agost
Monistrol de Calders, 1 d’agost i 2 d’agost
Monistrol de Montserrat, 20 de gener i 25 de juliol
Mura, 24 de març i 11 de novembre
Navarcles, 15 de febrer i 31 d’octubre
Navàs, 29 d’agost i 30 d’agost
Palà de Torroella, 25 de juliol i 29 d’agost
Sant Salvador de Torroella, 29 d’agost i 6 d’octubre
Pont de Vilomara i Rocafort, el, 14 de març i 25 de juliol
Rajadell, 23 de juny i 5 de desembre
Sallent, 26 de maig i 12 de setembre
Cabrianes, 12 de setembre i 19 de setembre
Sant Feliu Sasserra, 12 de setembre i 5 de desembre
Sant Fruitós de Bages, 21 de gener i 4 de juliol
Sant Joan de Vilatorrada, 25 de juny i 11 de novembre
Sant Mateu de Bages, 1 d’agost i 19 de setembre
Castelltallat, 19 de setembre i 26 de setembre
Coaner, 12 de setembre i 19 de setembre
Saló, 22 d’agost i 19 de setembre
Sant Salvador de Guardiola, 22 de febrer i 6 d’agost
Sant Vicenç de Castellet, 22 de gener i 11 de juliol
Santa Maria d’Oló, 20 de gener i 29 d’agost
Santpedor, 13 de juny i 26 de juliol
Súria, 20 de gener i 11 de juliol
Talamanca, 24 de març i 16 d’agost

BAIX CAMP
Albiol, l’, 8 d’agost i 29 de setembre
Aleixar, l’, 8 de febrer i 14 de novembre
Alforja, 15 de gener i 30 de setembre
Almoster, 29 de juliol i 29 de setembre
Arbolí, 18 de gener i 3 d’octubre
Argentera, l’, 18 d’agost i 19 d’agost
Borges del Camp, les, 2 de juny i 8 de setembre
Botarell, 2 de febrer i 10 d’agost
Cambrils, 29 de juny i 8 de setembre
Capafonts, 30 de juliol i 16 d’agost
Castellvell del Camp, 22 de gener i 26 de juliol
Colldejou, 10 d’agost i 21 d’octubre
Duesaigües, 13 de maig i 26 de setembre
Febró, la, 26 d’agost i 29 d’agost
Maspujols, 2 de maig i 16 d’agost
Montbrió del Camp, 23 de juny i 29 de juny
Mont-roig del Camp, 8 de setembre i 29 de setembre
Miami platja, 18 de març i 25 de juliol
Prades, 29 d’agost i 17 d’octubre
Pratdip, 18 de juliol i 8 de setembre
Reus, 29 de juny i 26 de setembre
Riudecanyes, 1 d’agost i 19 de setembre
Riudecols, 29 de juny i 30 de juny
Riudoms, 25 de juliol i 28 de novembre
Selva del Camp, la, 6 de juny i 30 de novembre
Vandellòs i l’Hospitalet de l’Infant
Almadrava, 22 de juliol i 25 de juliol
Hospitalet de l’Infant, l’, 29 de juny i 16 d’agost
Masboquera, 6 d’agost i 17 de novembre
Masriudoms, 22 de juliol i 25 de juliol
Vandellòs, 25 de juliol i 23 de setembre
Vilanova d’Escornalbou, 25 de gener i 29 d’agost
Vilaplana, 20 de gener i 8 de setembre
Vinyols i els Arcs, 27 d’abril i 25 de novembre

BAIX EBRE
Aldea, l’, 21 d’abril i 12 de setembre
Aldover, 8 de setembre i 9 de desembre
Alfara de Carles, 31 d’octubre i 9 de desembre
Ametlla de Mar, l’, 2 de febrer i 29 de juny
Ampolla, l’, 23 de juny i 15 de juliol
Benifallet, 8 de setembre i 9 de setembre
Camarles, 25 de juliol i 7 de desembre
Deltebre, 20 de maig i 16 d’agost
Paüls, 29 de març i 16 d’agost
Perelló, el, 18 de gener i 19 de gener
Roquetes, 14 d’abril i 4 de juliol
Tivenys, 29 de setembre i 30 de setembre
Tortosa, 8 de febrer i 5 de setembre
Bítem, 5 de setembre i 16 de setembre
Campredó, 25 de juliol i 5 de setembre
Jesús, 5 de setembre i 4 d’octubre
Xerta, 25 de juliol i 11 de novembre

BAIX EMPORDÀ
Albons, 9 de febrer i 22 de juliol
Begur, 29 de juny i 19 de setembre
Bellcaire d’Empordà, 9 de febrer i 29 d’agost
Bisbal d’Empordà, la, 16 d’agost i 31 d’octubre
Calonge, 11 de juliol i 11 de novembre
Sant Antoni de Calonge, 13 de juny i 1 de setembre
Castell-Platja d’Aro, 4 de febrer i 8 de setembre
Colomers, 21 de gener i 15 de setembre
Corçà, 8 de febrer i 3 d’octubre
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l’Heura, 16 d’agost i 7 de desembre
Foixà, 25 de juny i 29 d’agost
Sala, la, 25 de juny i 16 d’agost
Sant Llorenç de les Arenes, 25 de juny i 10 d’agost
Fontanilles, 28 de maig i 2 de juliol
Forallac
Canapost, 3 de setembre i 31 d’octubre
Fonteta, 9 de juliol i 31 d’octubre
Peratallada, 6 d’agost i 31 d’octubre
Sant Climent de Peralta, 3 de setembre i 31 d’octubre
Vulpellac, 19 d’agost i 31 d’octubre
Garrigoles, 22 de gener i 29 de novembre
Gualta, 30 de juliol i 1 d’agost
Jafre, 8 de setembre i 11 de novembre
Mont-ras, 25 de juliol i 31 d’octubre
Palafrugell, 20 de juliol i 11 de novembre
Palamós, 23 de juny i 27 de juny
Palau-sator, 25 de juny i 29 de juny
Fontclara, 15 de gener i 3 d’octubre
Sant Feliu de Boada, 30 de juliol i 1 d’agost
Sant Julià de Boada, 9 de gener i 30 de juliol
Pals, 4 d’agost i 8 de setembre
Parlavà, 20 de gener i 1 d’agost
Fonolleres, 20 de gener i 11 de juliol
Pera, la, 23 de maig i 29 d’octubre
Regencós, 22 de gener i 28 d’abril
Rupià, proposta no formulada
Sant Feliu de Guíxols, 5 de febrer i 1 d’agost
Santa Cristina d’Aro, 22 de juliol i 25 de juliol
Serra de Daró, 15 d’abril i 4 de maig
Tallada d’Empordà, la, la, 24 de març i 31 d’octubre
Torrent, 27 d’agost i 10 de desembre
Torroella de Montgrí, 25 d’agost i 25 de novembre
Estartit, l’, 26 de juliol i 13 de desembre
Ullà, 22 de juliol i 9 de setembre
Ullastret, 10 d’agost i 11 d’agost
Ultramort, 2 de juliol i 10 de desembre
Vall-llobrega, 22 de gener i 26 de setembre
Verges, 9 de febrer i 24 de març
Vilopriu, proposta no formulada

BAIX LLOBREGAT
Abrera, 29 de juny i 31 d’octubre
Begues, 20 de gener i 25 de juliol
Castelldefels, 16 d’agost i 7 de desembre
Castellví de Rosanes, 30 de maig i 26 de setembre
Cervelló, 2 de maig i 19 de setembre
Collbató, 27 d’abril i 16 de setembre
Corbera de Llobregat, 22 de juliol i 31 d’octubre
Cornellà de Llobregat, 27 de maig i 24 de setembre
Esparreguera, 12 de febrer i 11 de juliol
Esplugues de Llobregat, 25 de juliol i 21 de setembre
Gavà, 29 de juny i 14 de desembre
Martorell, 25 d’abril i 16 d’agost
Molins de Rei, 11 de juliol. i 29 de setembre
Olesa de Montserrat, 10 de juny i 27 de juny
Pallejà, 12 de febrer i 11 de juliol
Palma de Cervelló, la, proposta no formulada
Papiol, el, 8 de febrer i 29 de juliol
Prat de Llobregat, el, 24 de març i 26 de setembre
Sant Andreu de la Barca, 5 de setembre i 30 de novembre
Sant Boi de Llobregat, 20 de maig i 7 de desembre
Sant Climent de Llobregat, 10 d’agost i 23 de novembre
Sant Esteve Sesrovires, 24 de març i 29 de juliol
Sant Feliu de Llobregat, 11 d’abril i 11 d’octubre
Sant Joan Despí, 12 de febrer i 24 de setembre
Sant Just Desvern, 24 de març i 6 d’agost
Sant Vicenç dels Horts, 22 de gener i 25 de juliol
Santa Coloma de Cervelló, 16 d’agost i 31 de desembre
Colònia Güell, la, 3 de juny i 31 de desembre
Torrelles de Llobregat, 25 de gener i 11 de novembre
Vallirana, 20 de gener i 21 de setembre
Viladecans, 20 de gener i 8 de setembre

BAIX PENEDÈS
Albinyana, 15 de juliol i 24 d’agost
Arboç, l’, 9 de gener i 29 d’agost
Banyeres del Penedès, 12 de febrer i 11 de juliol
Bellvei, 13 de maig i 16 d’agost
Bisbal del Penedès, la, 25 d’abril i 16 d’agost
Bonastre, 23 de maig i 22 de juliol
Calafell, 29 de juny i 16 de juliol
Segur de Calafell, 16 de juliol i 29 de setembre
Cunit, 20 de gener i 11 de juliol
Llorenç del Penedès, 24 de març i 10 d’agost
Masllorenç, 7 de gener i 8 d’agost
Montmell, el, 29 de març i 10 d’octubre
Sant Jaume dels Domenys, 25 de juliol i 26 de juliol
Santa Oliva, 25 de gener i 25 d’agost
Vendrell, el, 26 de juliol i 27 de juliol

BARCELONÈS
Badalona, 24 de març i 11 de maig
Barcelona, 12 de febrer i 24 de setembre
Hospitalet de Llobregat, l’, 12 de febrer i 24 de setembre
Sant Adrià de Besòs, 2 de maig i 8 de setembre
Santa Coloma de Gramenet, 24 de març i 5 de setembre

BERGUEDÀ
Avià, 27 de maig i 29 d’agost
Bagà, 3 d’agost i 2 de novembre
Berga, 26 de maig i 8 de setembre
Borredà, 22 d’agost i 23 d’agost
Capolat, 26 de maig i 8 de setembre
Casserres, 18 d’abril i 29 d’agost
Castell de l’Areny, 25 de gener i 23 de maig
Castellar de n’Hug, 11 de juliol i 29 de setembre
Castellar del Riu
Espinalbet, 27 de maig i 8 de setembre
Llinars, 11 de juny i 8 de setembre
Cercs, 26 de maig i 31 d’octubre
Espunyola, l’, 26 de maig i 27 de maig
Fígols, 17 d’octubre i 22 de novembre
Gironella, 25 d’abril i 22 d’agost
Gisclareny, 23 d’abril i 13 de juny
Gósol, 20 de juliol i 31 d’octubre
Guardiola de Berguedà, 25 d’abril i 10 d’agost
Montclar, 27 de maig i 7 de desembre
Montmajor, proposta no formulada
Nou de Berguedà, la, 26 de maig i 11 de novembre
Olvan, 20 de gener i 8 d’agost
Cal Rosal, 26 de maig i 11 de juliol
Pobla de Lillet, la, 3 d’octubre i 3 de novembre
Puig-reig, 17 de maig i 11 de novembre
Ametlla de Merola, l’, 17 de maig i 19 de setembre
Quar, la, 18 de juliol i 25 de juliol
Sagàs, 17 d’octubre i 30 de novembre
Guàrdia, la, 7 d’octubre i 17 d’octubre
Saldes, 26 d’agost i 8 de setembre
Sant Jaume de Frontanyà, 26 de maig i 25 de juliol
Sant Julià de Cerdanyola, 12 de setembre i 9 de desembre
Santa Maria de Merlès, 11 de novembre
Vallcebre, 30 de maig i 31 d’octubre
Vilada, 23 de juny i 9 de desembre
Viver i Serrateix
Sant Joan Montdarn, 6 d’agost i 29 d’agost
Serrateix, 9 de maig i 6 d’agost
Viver, 6 d’agost i 9 de setembre

CERDANYA
Alp, 8 de febrer i 29 de juny
Masella, 29 de juny i 12 de setembre
Molina, la, 29 de juny i 6 d’agost
Bellver de Cerdanya, 13 de juny i 11 d’octubre
Bolvir, 22 de novembre i 9 de desembre
Das, 10 d’agost i 11 d’agost
Fontanals de Cerdanya, 23 de juny i 18 de juliol
Ger, 5 de setembre i 31 de desembre
Greixer, 6 de juny i 23 de novembre
Saga, 23 de maig i 29 de desembre
Guils de Cerdanya, 13 de maig i 23 de desembre
Isòvol, 26 de setembre i 27 de setembre
All, 12 d’agost i 8 de setembre
Olopte, 29 de juny i 30 d’agost
Lles de Cerdanya, 27 de juny i 16 de setembre
Llívia, 4 d’abril i 6 de juny
Meranges, proposta no formulada
Montellà i Martinet
Martinet, 18 de gener i 2 de desembre
Montellà, 25 d’agost i 28 de novembre
Prats i Sansor, 6 d’agost i 29 de novembre
Prullans, 15 de gener i 30 de maig
Puigcerdà, 18 de juliol i 8 de setembre
Age, 7 de gener i 13 de juny
Ventajola, 4 de juliol i 21 de desembre
Vilallobent, 5 de setembre i 30 de novembre
Riu de Cerdanya, 20 de gener i 25 de juny
Urús, 20 d’agost i 23 de novembre

CONCA DE BARBERÀ
Barberà de la Conca, 26 de juliol i 22 d’agost
Blancafort, 26 d’agost i 2 de novembre
Conesa, 20 de maig i 11 de novembre
Espluga de Francolí, l’, 29 de juliol i 1 d’agost
Forès, 3 de setembre i 7 de desembre
Llorac, 26 d’agost i 27 d’agost
Albió, 2 de setembre i 3 de setembre
Rauric, 1 d’octubre i 3 d’octubre
Montblanc, 8 de setembre i 9 de setembre
Passanant i Belltall
Belltall, 13 d’agost i 1 d’octubre
Glorieta, 12 de maig i 20 d’agost
Passanant, 12 de maig i 20 d’agost
Pobla de Ferran, la, 12 de maig i 20 d’agost
Sala de Comalats, 12 de maig i 20 d’agost
Piles, les, 11 de novembre i 13 de desembre
Biure, 6 de maig i 7 de maig
Guialmons, 13 de maig i 14 de maig
Sant Gallard, 3 de setembre i 8 de setembre
Pira, 5 d’agost i 8 d’agost
Pontils, 29 de juliol i 30 de juliol
Sant Magí de la Brufaganya, 19 d’agost i 17 de setembre
Santa Perpètua de Gaià, 12 d’agost i 13 d’agost
Seguer, 19 d’agost i 20 d’agost
Vallespinosa, 5 d’agost i 6 d’agost
Rocafort de Queralt, 6 d’agost i 16 d’agost
Santa Coloma de Queralt, 8 de novembre i 31 de desembre
Aguiló, 22 de gener i 24 de setembre
Pobla de Carivenys, la, 23 de juny i 27 d’agost
Roques, les, 11 de maig i 29 de juny
Sarral, 29 de juliol i 26 de setembre
Montbrió de la Marca, 20 de gener i 10 d’agost
Vallverd, 9 de maig i 26 d’agost
Savallà del Comtat, 30 de setembre i 1 d’octubre
Segura, 13 de maig i 14 de maig
Senan, 7 de gener i 16 d’agost
Solivella, 9 de setembre i 31 d’octubre
Vallclara, 26 d’agost i 29 d’agost
Vallfogona de Riucorb, 9 de juliol i 3 de desembre
Vilanova de Prades, 13 de juny i 6 d’agost
Vilaverd, 8 de juliol i 11 de novembre
Vimbodí i Poblet, 18 de gener i 5 d’agost

GARRAF
Canyelles, 25 de juliol i 9 de setembre
Cubelles, 30 de juliol i 16 d’agost
Olivella, 1 d’agost i 31 d’octubre
Sant Pere de Ribes, 25 de gener i 29 de juny
Roquetes, les, 12 de febrer i 27 de juny
Sitges, 24 d’agost i 23 de setembre
Vilanova i la Geltrú, 8 de febrer i 5 d’agost

GARRIGUES
Albagés, l’, 20 de gener i 29 d’agost
Albi, l’, 5 d’agost i 26 de setembre
Arbeca, 25 de juliol i 16 d’agost
Bellaguarda, 18 de gener i 25 d’abril
Borges Blanques, les, 5 de setembre i 6 de setembre
Bovera, 23 de maig i 12 de setembre
Castelldans, 8 de setembre i 9 de setembre
Cervià de les Garrigues, 29 de setembre i 30 de setembre
Cogul, el, 20 de gener i 2 de maig
Espluga Calba, l’, 8 de febrer i 22 d’agost
Floresta, la, 3 de febrer i 22 d’agost
Fulleda, 26 d’agost i 29 d’agost
Granadella, la, 18 de gener i 14 de setembre
Granyena de les Garrigues, 18 de març i 30 de setembre
Juncosa, 19 de març i 23 d’abril
Juneda, 29 d’agost i 30 d’agost
Omellons, els, 25 de gener i 26 de setembre
Pobla de Cérvoles, la, 17 de maig i 22 de novembre
Puiggròs, 1 d’agost i 2 d’agost
Soleràs, el, 4 d’agost i 16 d’agost
Tarrés, 16 d’agost i 17 d’agost
Torms, els, 18 de gener i 9 de maig
Vilosell, el, 20 de gener i 9 de maig
Vinaixa, 25 d’abril i 29 d’agost

GARROTXA
Argelaguer, 9 de maig i 12 de desembre
Besalú, 18 de març i 16 de setembre
Beuda, 18 de març i 16 de setembre
Castellfollit de la Roca, 17 de maig i 19 de setembre
Maià de Montcal, 25 de gener i 13 de maig
Dosquers, 13 de maig i 25 de juliol
Mieres, 18 de març i 29 d’agost
Montagut i Oix, 7 de gener i 2 de maig
Olot, 8 de setembre i 9 de setembre
Planes d’Hostoles, les, 25 de juliol i 26 de setembre
Preses, les, 8 de setembre i 10 d’octubre
Riudaura, 20 de gener i 7 de desembre
Sales de Llierca, 23 d’abril i 11 de novembre
Sant Aniol de Finestres, 1 d’agost i 13 de desembre
Sant Feliu de Pallerols, 13 de maig i 1 d’agost
Sant Ferriol, 18 de març i 16 de setembre
Sant Jaume de Llierca, 25 de juliol i 26 de juliol
Sant Joan les Fonts, 23 de juny i 9 de setembre
Santa Pau, 12 d’agost i 16 d’agost
Tortellà, 25 d’abril i 16 d’agost
Vall de Bianya, la, 4 d’abril i 13 de maig
Canya, la, 29 d’abril i 16 de desembre
Vall d’en Bas, la
Hostalets d’en Bas, els, 16 d’agost i 8 de setembre
Joanetes, 25 de juliol i 8 de setembre
Mallol, el, 29 d’agost i 8 de setembre
Pinya, la, 1 d’agost i 8 de setembre
Puigpardines, 16 d’agost i 8 de setembre
Sant Esteve d’en Bas, 8 de setembre i 19 de setembre
Sant Privat d’en Bas, 22 d’agost i 8 de setembre

GIRONÈS
Aiguaviva, 25 de juliol i 29 d’octubre
Bescanó, 25 de juliol i 25 d’octubre
Bordils, 22 d’agost i 31 d’octubre
Campllong, 23 de maig i 26 d’agost
Canet d’Adri, 26 de setembre i 29 d’octubre
Cassà de la Selva, 23 de maig i 24 de maig
Celrà, 9 de maig i 25 de juliol
Cervià de Ter, 27 d’agost i 31 d’octubre
Flaçà, 7 de juliol i 11 d’octubre
Fornells de la Selva, 25 de juliol i 29 d’octubre
Girona, 25 de juliol i 29 d’octubre
Juià, 5 de setembre i 28 d’octubre
Llagostera, 24 de març i 17 de maig
Llambilles, 11 de juliol i 31 d’octubre
Madremanya, 8 d’agost i 7 d’octubre
Quart, 18 de juliol i 25 de juliol
Salt, 25 de juliol i 29 d’octubre
Sant Andreu Salou, proposta no formulada
Sant Gregori, 18 de juliol i 29 d’octubre
Sant Joan de Mollet, 20 de gener i 29 d’octubre
Sant Jordi Desvalls, 25 de juliol i 31 d’octubre
Sant Julià de Ramis, 26 de juliol i 29 d’octubre
Sant Martí de Llémena, 31 d’octubre i 5 de desembre
Sant Martí Vell, 25 de juliol i 29 d’octubre
Sarrià de Ter, 25 de juliol i 29 d’octubre
Vilablareix, 25 de juliol i 29 d’octubre
Viladasens, 22 de gener i 14 d’octubre

MARESME
Alella, 1 d’agost i 31 d’octubre
Arenys de Mar, 11 de juliol i 16 d’agost
Arenys de Munt, 10 de novembre i 11 de novembre
Argentona, 4 d’agost i 3 d’octubre
Cabrera de Mar, 1 d’agost
Cabrils, 3 de maig i 31 d’octubre
Caldes d’Estrac, 8 de setembre i 13 de desembre
Calella, 16 de juny i 23 de setembre
Canet de Mar, 29 de juny i 8 de setembre
Dosrius, 13 de maig i 2 de setembre
Malgrat de Mar, 16 d’agost i 5 de desembre
Masnou, el, 29 de juny i 31 d’octubre
Mataró, 27 de juliol i 28 de juliol
Montgat, 22 d’abril i 23 de juny
Òrrius, 31 d’octubre i 30 de novembre
Palafolls, 25 d’agost i 8 de setembre
Pineda de Mar, 26 d’agost i 29 d’agost
Premià de Dalt, 29 de juny i 31 d’octubre
Premià de Mar, 8 de febrer i 11 de juliol
Sant Andreu de Llavaneres, 18 de juliol i 30 de novembre
Sant Cebrià de Vallalta, 29 de juliol i 30 de setembre
Sant Iscle de Vallalta, 22 d’abril i 18 de novembre
Sant Pol de Mar, 25 de gener i 25 de juliol
Sant Vicenç de Montalt, 22 de gener i 31 d’octubre
Santa Susanna, 11 d’agost i 12 d’agost
Teià, 12 de setembre i 11 de novembre
Tiana, 13 de juny i 16 de setembre
Tordera, 11 de maig i 24 d’agost
Vilassar de Dalt, 29 d’abril i 25 d’agost
Vilassar de Mar, 27 de juny i 31 d’octubre

MONTSIÀ
Alcanar, 20 de maig i 10 d’octubre
Cases d’Alcanar, les, 29 de juny i 16 de juliol
Amposta, 12 de setembre i 5 de desembre
Freginals, 24 d’agost i 31 d’octubre
Galera, la, 19 de març i 10 d’agost
Godall, 9 de febrer i 9 de desembre
Mas de Barberans, 25 d’abril i 16 d’agost
Masdenverge, 7 d’octubre i 5 de desembre
Sant Carles de la Ràpita, 25 de juliol i 8 de setembre
Sant Jaume d’Enveja, 23 de juny i 25 de juliol
Muntells, els, 16 de febrer i 10 d’agost
Santa Bàrbara, 9 de maig i 5 de desembre
Sénia, la, 15 de febrer i 9 de maig
Ulldecona, 12 de setembre i 18 d’octubre

NOGUERA
Àger, 22 de gener i 16 d’agost
Agulló, 23 d’abril i 20 d’agost
Corçà, 7 de maig i 6 d’agost
Fontdepou, 2 de gener i 23 de juliol
Masos de Millà, els, 30 d’abril i 30 de juliol
Millà, 14 de maig i 3 de setembre
Règola, la, 28 de maig i 4 d’agost
Vilamajor, 24 de setembre
Albesa, 18 de març i 16 d’agost
Algerri, 2 de febrer i 3 de febrer
Alòs de Balaguer, 20 de gener i 5 d’agost
Artesa de Segre, 20 de gener i 30 de setembre
Avellanes i Santa Linya, les
Avellanes, les, 23 d’abril i 16 d’agost
Santa Linya, 25 d’abril i 25 de maig
Tartareu, 22 d’agost i 29 de setembre
Vilanova de la Sal, 3 de febrer i 30 de juliol
Balaguer, 9 de novembre i 10 de novembre
Baronia de Rialb, la
Bellfort, 16 d’agost i 28 de novembre
Gualter, 9 de febrer i 23 de juliol
Palau de Rialb, el, 9 de maig i 16 d’agost
Pallerols, 25 d’abril i 21 de novembre
Politg, 9 de febrer i 5 de maig
Puig de Rialb, el, 26 de maig i 3 d’octubre
Serra de Rialb, la, 2 de maig i 10 de setembre
Torre de Rialb, la, 4 de juliol i 22 de novembre
Vilaplana, 18 de maig i 29 de setembre
Bellcaire d’Urgell, 23 de maig i 12 de setembre
Bellmunt d’Urgell, 9 de maig i 22 d’agost
Cabanabona, 19 d’agost i 20 d’agost
Camarasa, 25 d’abril i 31 d’octubre
Ametlla de Montsec, l’, 29 de juliol i 5 de desembre
Figuerola de Meià, 8 d’agost i 12 de desembre
Fontllonga, 29 d’agost i 27 de setembre
Sant Llorenç de Montgai, 25 de maig i 10 d’agost
Castelló de Farfanya, 23 d’abril i 9 de novembre
Cubells, 25 d’abril i 19 d’agost
Torre de Fluvià, la, 26 d’agost i 29 d’agost
Foradada, 20 de gener i 9 de febrer
Marcovau, 4 de juny i 6 d’agost
Montsonís, 9 de febrer i 9 de juliol
Rubió de Dalt i Rubió del Mig, 9 de febrer i 29 de setembre
Ivars de Noguera, 20 de gener i 5 d’agost
Menàrguens, 22 de gener i 29 d’abril
Montgai, 5 de setembre i 5 de desembre
Butsènit, 16 d’agost i 5 de desembre
Oliola, 28 de gener i 8 d’agost
Os de Balaguer, 6 d’agost i 29 de setembre
Alberola, 13 de juny i 5 de setembre
Gerb, 6 d’agost i 9 de novembre
Monestir d’Avellanes, 6 d’agost i 29 de setembre
Penelles, 9 de maig i 29 d’agost
Ponts, 9 de febrer i 14 de setembre
Preixens, 29 d’abril i 29 d’agost
Pradell, 20 de gener i 15 de juliol
Ventoses, les, 25 de juliol i 22 d’agost
Sentiu de Sió, la, 9 de maig i 29 de setembre
Térmens, 20 de gener i 12 de setembre
Tiurana, 9 de febrer i 8 de setembre
Torrelameu, 20 de gener i 2 de maig
Vallfogona de Balaguer, 29 de setembre i 30 de setembre
Hostal Nou i la Codosa, l’, 23 de juliol i 30 de setembre
Ràpita, la, 16 de juliol i 30 de setembre
Vilanova de l’Aguda, 6 de febrer i 7 de març
Alzina, l’, 6 d’agost i 16 d’agost
Guardiola, 23 d’abril i 13 d’agost
Ribelles, 14 de maig i 12 de setembre
Vilalta, 30 de juliol i 6 d’agost
Vilanova de Meià, 9 de maig i 12 de setembre
Boada, 9 de maig i 22 d’agost
Gàrzola, 9 de maig i 5 de setembre
Lluçars, 9 de maig i 19 de setembre
Santa Maria de Meià, 9 de maig i 16 d’agost

OSONA
Alpens, 9 de febrer i 27 de setembre
Balenyà, 21 de gener i 24 d’agost
Brull, el, 25 de juliol i 11 de novembre
Calldetenes, 24 de març i 24 de setembre
Centelles, 1 de setembre i 31 de desembre
Collsuspina, 1 d’agost i 2 d’agost
Espinelves, 22 de gener i 25 de juliol
Esquirol, l’, 24 de març i 23 de juny
Cantonigròs, 24 de març i 16 d’agost
Sant Martí Sescorts, 24 de març i 11 de novembre
Folgueroles, 24 de març i 12 de setembre
Gurb, 24 de març i 30 de novembre
Lluçà, 21 de novembre
Malla, 22 de gener i 24 de març
Manlleu, 24 de març i 12 de setembre
Masies de Roda, les, 15 de juliol i 29 de setembre
Masies de Voltregà, les, 5 de setembre i 8 de setembre
Vinyoles, 11 de juliol i 8 de setembre
Montesquiu, 31 d’octubre i 9 de desembre
Muntanyola, 16 de juny i 7 de desembre
Olost, 16 d’agost i 31 d’octubre
Santa Creu de Jotglar, 14 de setembre i 31 d’octubre
Orís, 25 d’agost i 19 de setembre
Oristà, 20 de gener i 30 de novembre
Raval de Sant Feliu, el, 12 de setembre i 5 de desembre
Torre d’Oristà, la, 20 de gener i 8 de setembre
Perafita, 2 de febrer i 29 de juny
Prats de Lluçanès, 22 de gener i 25 de juny
Roda de Ter, 24 de març i 23 de setembre
Rupit i Pruit, 29 de setembre i 30 de novembre
Sant Agustí de Lluçanès, 25 d’agost i 28 de setembre
Sant Bartomeu del Grau, 24 d’agost i 31 d’octubre
Sant Boi de Lluçanès, proposta no formulada
Sant Hipòlit de Voltregà, 5 de setembre i 8 de setembre
Sant Julià de Vilatorta, 24 de març i 18 de juliol
Sant Martí d’Albars, 11 de novembre i 12 de novembre
Sant Martí de Centelles, 25 de juliol i 11 de novembre
Sant Pere de Torelló, 29 de juny i 26 de setembre
Sant Quirze de Besora, 24 de març i 16 de juny
Sant Sadurní d’Osormort, 17 de maig i 5 de setembre
Sant Vicenç de Torelló, 22 de gener i 5 de setembre
Santa Cecília de Voltregà, 24 de març i 22 de novembre
Santa Eugènia de Berga, 24 de març i 5 de setembre
Santa Eulàlia de Riuprimer, 24 de març i 5 de setembre
Santa Maria de Besora, 12 de setembre i 5 de desembre
Seva, 2 de maig i 31 d’octubre
Sobremunt, 11 de novembre i 13 de desembre
Sora, 13 de maig i 29 de juny
Taradell, 20 de gener i 25 d’agost
Tavèrnoles, 24 de març i 3 d’agost
Tavertet, 23 d’abril
Tona, 24 de març i 30 de novembre
Torelló, 1 d’agost i 19 de setembre
Vic, 24 de març i 5 de juliol
Vidrà, 15 de gener i 26 de setembre
Viladrau, 8 de setembre i 11 de novembre
Vilanova de Sau, 24 de març i 16 d’agost

PALLARS JUSSÀ
Abella de la Conca, 14 de maig i 3 d’octubre
Castell de Mur
Cellers, 29 d’agost i 19 de setembre
Collmorter, 7 de maig i 19 de setembre
Guàrdia de Tremp, 19 de setembre i 10 d’octubre
Meüll, el, 19 de setembre i 11 de novembre
Puigmaçana, 19 de setembre i 11 de novembre
Santa Llúcia, 19 de setembre i 13 de desembre
Vilamolat de Mur, 7 de maig i 19 de setembre
Conca de Dalt
Aramunt, 21 de gener i 10 de setembre
Claverol, 6 de febrer i 20 d’agost
Erinyà, 16 de maig i 15 de juny
Hortoneda, 2 de maig i 13 d’agost
Pessonada, 30 de juliol i 13 d’agost
Pont de Claverol, el, 19 de gener i 24 d’agost
Rivert, 13 d’agost i 11 de novembre
Sant Martí de Canals, 5 d’agost i 11 de novembre
Serradell, 23 d’abril i 30 de novembre
Sossís, 2 de febrer i 24 d’agost
Toralla, 16 de gener i 1 d’agost
Torallola, 13 d’agost i 22 de novembre
Gavet de la Conca, 14 de gener i 24 de setembre
Aransís, 28 d’abril i 6 d’agost
Fontsagrada, 21 de gener i 6 d’octubre
Sant Cristòfol de la Vall, 9 de juliol i 30 de juliol
Sant Martí de Barcedana, 28 de juliol i 6 d’agost
Sant Miquel de la Vall, 25 d’agost i 29 de setembre
Sant Salvador de Toló, 10 de juny i 6 d’agost
Sant Serni, 10 de juny i 26 de novembre
Isona i Conca Dellà
Basturs, 14 de maig i 3 de setembre
Benavent, 20 de juliol i 20 d’agost
Biscarri, 24 de setembre i 30 de novembre
Conques, 19 de març i 14 de setembre
Figuerola d’Orcau, 16 de gener i 16 d’agost
Isona, 23 de gener i 26 d’agost
Orcau, 13 de juny i 6 d’agost
Sant Romà d’Abella, 29 d’abril i 2 de juny
Llimiana, 25 de maig i 16 d’agost
Pobla de Segur, la, 9 de maig i 18 de juny
Salàs de Pallars, 29 d’abril i 5 d’agost
Sant Esteve de la Sarga, 14 de maig i 8 de setembre
Sarroca de Bellera, 1 d’agost
Esglésies, les, 29 d’agost
Senterada, 28 de juliol i 16 d’agost
Talarn, 11 de gener i 11 de novembre
Torre de Cabdella, la, 8 d’agost i 29 d’agost
Tremp, 14 de maig i 8 de setembre

PALLARS SOBIRÀ
Alins, 22 de gener i 23 de juny
Ainet de Besan, 5 de gener i 3 d’octubre
Araós, 2 de setembre i 27 de desembre
Àreu, 15 de gener i 1 d’agost
Alt Àneu
Alòs d’Isil, 9 de febrer i 27 d’agost
Borén, 9 de febrer i 20 d’agost
Isavarre, 9 de febrer i 10 d’agost
Isil, 9 de febrer i 23 de juny
Son, 9 de febrer i 8 d’agost
Sorpe, 9 de febrer i 13 d’agost
València d’Àneu, 9 de febrer i 8 de setembre
Baix Pallars
Ancs, 1 d’agost i 22 de novembre
Baén, 1 d’agost i 30 de novembre
Balestui, 21 de gener i 1 d’agost
Bresca, 1 d’agost i 29 de setembre
Bretui, 1 d’agost i 27 de desembre
Cortscastell, 26 de juliol i 1 d’agost
Enseu, 1 d’agost i 27 de desembre
Gerri de la Sal, 20 de gener i 1 d’agost
Mentui, 18 de gener i 1 d’agost
Montcortès, 1 d’agost i 29 de setembre
Peracalç, 1 d’agost i 10 d’agost
Peramea, 11 de juliol i 1 d’agost
Pujol, 1 d’agost i 30 de novembre
Sellui, 1 d’agost i 30 de desembre
Espot, 22 de setembre i 9 de desembre
Esterri d’Àneu, 22 de gener i 9 de febrer
Esterri de Cardós, 7 de gener i 25 de gener
Farrera, 9 de febrer i 16 d’agost
Montesclado, 9 de febrer i 23 de setembre
Guingueta d’Àneu, la, 9 de febrer i 9 de desembre
Escaló, 9 de febrer i 18 d’agost
Escart, 9 de febrer i 9 de desembre
Lladorre, 29 de juliol i 11 de novembre
Aineto, 9 de setembre i 11 de novembre
Boldís Jussà, 29 de juny i 11 de novembre
Boldís Sobirà, 29 de setembre i 11 de novembre
Lleret, 16 de setembre i 11 de novembre
Tavascan, 5 d’agost i 24 d’agost
Llavorsí, 9 de febrer i 26 de juliol
Rialp, 9 de febrer i 26 de setembre
Soriguera, 9 de febrer i 16 d’agost
Sort, 9 de febrer i 1 d’agost
Tírvia, 18 de gener i 1 d’agost
Vall de Cardós
Ainet de Cardós, 9 de febrer i 29 de desembre
Anàs, 3 de setembre i 18 de novembre
Bonestarre, 22 de gener i 15 d’octubre
Cassibrós, 31 d’agost i 30 de novembre
Estaon, 14 de maig i 25 de juliol
Lladrós, 9 de febrer i 29 de juny
Ribera de Cardós, 9 de febrer i 8 de setembre
Surri, 10 d’agost i 31 de desembre

PLA DE L’ESTANY
Banyoles, 16 d’agost i 24 d’octubre
Camós, 16 d’agost i 24 d’octubre
Cornellà del Terri, 29 de juny i 24 d’octubre
Crespià, 29 de febrer i 12 de desembre
Esponellà, 8 de febrer i 24 d’octubre
Fontcoberta, 5 d’agost i 24 d’octubre
Palol de Revardit, 24 d’octubre i 31 d’octubre
Porqueres, 24 d’octubre i 7 de desembre
Sant Miquel de Campmajor, 5 de febrer i 26 de setembre
Briolf, 21 de juny i 27 de desembre
Falgons, 22 de gener i 19 de setembre
Sant Martí de Campmajor, 23 de maig i 11 de novembre
Ventajol, 21 de juny i 18 d’octubre
Serinyà, 24 d’octubre i 28 de novembre
Vilademuls, 25 de gener i 24 d’octubre

PLA D’URGELL
Barbens, 12 d’agost i 8 de novembre
Bell-lloc d’Urgell, 29 de setembre i 30 de setembre
Bellvís, 20 de gener i 26 d’octubre
Arcs, els, 15 de gener i 3 d’octubre
Castellnou de Seana, 5 de febrer i 12 de setembre
Fondarella, 20 de gener i 5 de setembre
Golmés, 17 de maig i 6 d’agost
Ivars d’Urgell, 6 de juny i 30 de novembre
Vallverd, 18 de març i 3 d’octubre
Linyola, 23 de maig i 16 d’agost
Miralcamp, 20 de gener i 29 d’agost
Mollerussa, 19 de març i 20 de maig
Palau d’Anglesola, el, 3 de febrer i 29 d’agost
Poal, el, 18 de març i 29 d’agost
Sidamon, 3 de febrer i 24 d’agost
Torregrossa, 22 de gener i 16 d’agost
Vilanova de Bellpuig, 29 de juny i 2 de setembre
Vila-sana, 18 de març i 30 de setembre

PRIORAT
Bellmunt del Priorat, 13 de desembre i 28 de desembre
Bisbal de Falset, la, 25 de juliol i 8 de setembre
Cabacés, 3 de febrer i 5 d’agost
Capçanes, 29 de juliol i 1 d’agost
Cornudella de Montsant, 11 de juliol i 22 d’agost
Albarca, 22 de gener i 16 d’agost
Siurana, 9 de maig i 16 d’agost
Falset, 18 de gener i 16 d’agost
Figuera, la, 15 de gener i 11 de novembre
Gratallops, 20 de gener i 10 d’agost
Guiamets, els, 19 d’agost i 28 de desembre
Lloar, el, 8 d’agost i 29 de setembre
Marçà, 16 d’agost i 27 de desembre
Margalef, 6 d’agost i 29 de setembre
Masroig, el, 19 d’agost i 24 d’agost
Molar, el, 16 d’agost i 17 d’agost
Morera de Montsant, la, 8 de setembre i 9 de setembre
Escaladei, 31 d’octubre i 5 de desembre
Poboleda, 4 d’agost i 5 d’agost
Porrera, 3 de febrer i 14 de novembre
Pradell de la Teixeta, 22 de juliol i 3 d’octubre
Torre de Fontaubella, la, 6 d’agost i 31 de desembre
Torroja del Priorat, 9 de maig i 29 de setembre
Ulldemolins, 12 de setembre i 10 de desembre
Vilella Alta, la, 18 de gener i 25 de juliol
Vilella Baixa, la, 13 de maig i 23 de maig

RIBERA D’EBRE
Ascó, 15 de gener i 19 d’agost
Benissanet, 15 de gener i 25 de juliol
Flix, 16 d’agost i 17 d’agost
Garcia, 15 de gener i 12 d’agost
Ginestar, 11 de novembre i 14 de novembre
Miravet, 13 de juny i 14 d’octubre
Móra d’Ebre, 18 de gener i 26 d’agost
Móra la Nova, 8 d’agost i 21 d’octubre
Palma d’Ebre, la, 29 d’abril i 2 de maig
Rasquera, 4 d’agost i 5 d’agost
Riba-roja d’Ebre, 5 de febrer i 24 d’agost
Tivissa, 25 de juliol i 26 de juliol
Darmós, 1 de febrer i 16 d’agost
Llaberia, 18 de gener i 29 d’agost
Serra d’Almos, la, 4 de gener i 8 d’agost
Torre de l’Espanyol, la, 15 de gener i 25 de juliol
Vinebre, 13 de maig i 26 d’agost

RIPOLLÈS
Campdevànol, 19 de setembre i 20 de setembre
Campelles, 25 de maig i 11 de novembre
Camprodon, 20 de juny i 21 de juny
Gombrèn, 5 de setembre i 6 de setembre
Llanars, 26 de setembre i 27 de setembre
Llosses, les, 16 d’agost i 9 de desembre
Molló, 11 de juliol i 21 de novembre
Espinavell, 5 d’agost i 13 d’octubre
Ogassa, 2 de maig i 5 de desembre
Pardines, 3 d’agost i 4 d’agost
Planoles, 22 de gener i 23 d’agost
Queralbs, 25 de juliol i 26 de juliol
Ribes de Freser, 13 de juny i 16 d’agost
Ripoll, 11 de maig i 12 de maig
Sant Joan de les Abadesses, 12 de setembre i 13 de setembre
Sant Pau de Segúries, 5 de setembre i 6 de setembre
Setcases, 9 de maig i 29 de setembre
Toses, 11 de juliol i 5 de desembre
Vallfogona de Ripollès, 25 d’agost i 26 d’agost
Vilallonga de Ter, 14 de novembre i 15 de novembre

SEGARRA
Biosca, 29 de juliol i 30 de juliol
Lloberola, 29 de setembre i 30 de setembre
Cervera, 6 de febrer i 26 de setembre
Cardosa, la, 2 de gener i 16 de juliol
Castellnou d’Oluges, 14 de maig i 20 d’agost
Malgrat, 23 de gener i 13 d’agost
Prenyanosa, 6 d’agost i 29 de setembre
Vergós de Cervera, 14 de maig i 6 d’agost
Estaràs, 7 de gener i 29 d’agost
Alta-riba, 23 d’abril i 7 d’octubre
Ferran, 7 de maig i 28 de desembre
Gàver, 11 de maig i 26 d’agost
Vergós Guerrejat, 22 de juliol i 13 d’agost
Granyanella, 29 de juliol i 1 d’agost
Curullada, la, 23 de gener i 10 de setembre
Fonolleres, 26 d’agost i 27 d’agost
Móra, la, 15 de juliol i 16 de juliol
Tordera, 5 de setembre i 6 de setembre
Granyena de Segarra, 15 de setembre i 16 de setembre
Guissona, 25 d’abril i 8 de setembre
Ivorra, 23 d’abril i 31 de desembre
Massoteres, 14 de maig i 20 d’agost
Palouet, 14 de maig i 25 de juliol
Talteüll, 14 de maig i 13 d’agost
Montoliu de Segarra, 29 de juny i 30 de juny
Montornès de Segarra, 30 de juliol i 1 d’agost
Mas de Bondia, el, 24 d’agost i 25 d’agost
Oluges, les, 20 de gener i 2 d’abril
Montfalcó Murallat, 20 de gener i 14 de maig
Santa Fe, 20 de gener i 26 de maig
Plans de Sió, els
Aranyó, 30 de juny i 15 de setembre
Canós, el, 28 de juliol
Concabella, 22 de gener i 28 de juliol
Hostafrancs, 6 de maig i 24 d’agost
Montcortès de Segarra, 7 de juliol i 8 de juliol
Mont-roig, 21 de juliol i 16 d’agost
Muller, 30 de juny i 15 de setembre
Pallargues, les, 5 de maig i 8 d’agost
Pelagalls, 7 d’abril i 8 d’abril
Ratera, 22 de gener i 9 d’agost
Sisteró, 7 d’abril i 8 d’abril
Ribera d’Ondara
Briansó, 25 d’abril i 29 d’agost
Gramuntell, 25 d’abril i 29 d’agost
Hostalets, 25 d’abril i 29 d’agost
Llindars, 25 d’abril i 29 d’agost
Montfar, 25 d’abril i 29 d’agost
Montpalau, 25 d’abril i 29 d’agost
Pomar, 25 d’abril i 29 d’agost
Rubinat, 25 d’abril i 29 d’agost
Sant Antolí i Vilanova, 25 d’abril i 29 d’agost
Sant Pere dels Arquells, 25 d’abril i 29 d’agost
Sisquella, la, 25 d’abril i 29 d’agost
Sanaüja, 8 de setembre i 9 de setembre
Sant Guim de Freixenet, 3 de juny i 8 d’agost
Sant Guim de la Plana, 13 d’agost i 16 d’agost
Comabella, 14 de maig
Vicfred, 8 d’octubre i 10 d’octubre
Sant Ramon, 25 de juliol i 31 d’agost
Gospí, 26 de setembre i 1 d’octubre
Portell, 7 de maig i 31 d’agost
Viver de Segarra, 23 de gener i 17 de setembre
Talavera, 27 de maig i 30 de maig
Pallerols, 25 d’abril i 21 de novembre
Tarroja de Segarra, 23 d’abril i 6 d’agost
Torà, 1 de setembre i 2 de setembre
Torrefeta i Florejacs
Bellveí, 20 de gener i 25 de juliol
Far, el, 9 de gener i 25 d’agost
Florejacs, 19 de març i 13 d’agost
Gra, 14 de maig i 6 d’agost
Granollers, 14 de maig i 25 de juliol
Llor, el, 9 de gener i 25 d’agost
Morana, la, 22 d’abril i 13 d’agost
Palou, 14 de maig i 1 d’octubre
Riber, 19 de març i 26 de juliol
Sant Martí de la Morana, 31 d’agost i 11 de novembre
Sedó, 12 d’agost i 19 de novembre
Selvanera, 20 de gener i 14 de maig
Torrefeta, 23 d’abril i 4 de novembre

SEGRIÀ
Aitona, 20 de maig i 2 de setembre
Alamús, els, 20 de gener i 11 de novembre
Albatàrrec, 7 de maig i 11 d’octubre
Alcanó, 3 de febrer i 18 de març
Alcarràs, 20 de gener i 26 d’agost
Alcoletge, 6 de maig i 16 de setembre
Alfarràs, 20 de gener i 29 de juny
Alfés, 20 de gener i 6 d’agost
Alguaire, 27 de maig i 23 de setembre
Almacelles, 2 de març i 24 de setembre
Almatret, 3 de febrer i 29 de setembre
Almenar, 20 de gener i 19 de setembre
Alpicat, 16 de gener i 19 d’agost
Artesa de Lleida, 31 d’agost i 29 de setembre
Aspa, 20 de gener i 19 de març
Benavent de Segrià, 1 de febrer i 29 d’agost
Corbins, 20 de maig i 23 de maig
Gimenells i el Pla de la Font
Gimenells, 13 de maig i 7 d’octubre
Pla de la Font, el, 2 de maig i 24 d’octubre
Granja d’Escarp, la, 20 de gener i 25 de juliol
Llardecans, 23 d’abril i 10 de desembre
Lleida, 11 de maig i 29 de setembre
Raïmat, 27 d’abril i 29 de juliol
Sucs, 13 de maig i 12 d’agost
Maials, 20 de gener i 16 d’agost
Massalcoreig, 15 de gener i 24 d’agost
Montoliu de Lleida, 13 de maig i 8 de setembre
Portella, la, 4 de març i 29 d’abril
Puigverd de Lleida, 25 d’abril i 29 de juliol
Rosselló, 13 d’octubre i 14 d’octubre
Sarroca de Lleida, 18 de gener i 31 d’octubre
Seròs, 1 d’abril i 8 de setembre
Soses, 20 de gener i 5 de setembre
Sudanell, 30 de setembre i 3 d’octubre
Sunyer, 26 d’abril i 13 de desembre
Torrebesses, 20 de gener i 6 d’agost
Torrefarrera, 22 de gener i 9 de setembre
Torres de Segre, 9 de maig i 5 de desembre
Torre-serona, 9 de maig i 7 de novembre
Vilanova de la Barca, 16 d’agost i 10 d’octubre
Vilanova de Segrià, 25 de gener i 18 de juliol

SELVA
Amer, 18 de març i 16 d’agost
Anglès, 5 de setembre i 31 d’octubre
Arbúcies, 27 de maig i 1 d’agost
Blanes, 29 de març i 26 de juliol
Breda, proposta no formulada
Brunyola, 21 de gener i 11 de novembre
Caldes de Malavella, 8 d’agost i 22 de setembre
Cellera de Ter, la, 25 d’abril i 31 d’octubre
Fogars de la Selva, 13 de maig i 16 de setembre
Hostalric, 4 de juliol i 26 de setembre
Lloret de Mar, 25 de juliol i 18 de novembre
Maçanet de la Selva, 20 de maig i 10 d’agost
Massanes, 24 de març i 8 d’agost
Osor, 29 de juny i 19 de setembre
Riells i Viabrea, 8 d’agost i 11 de novembre
Riudarenes, 19 de setembre i 11 de novembre
Riudellots de la Selva, 29 de setembre i 31 d’octubre
Sant Feliu de Buixalleu, 24 de març i 26 de juliol
Sant Hilari Sacalm, 24 de març i 26 d’agost
Sant Julià del Llor i Bonmatí, 23 d’abril i 31 d’octubre
Santa Coloma de Farners, 29 de març i 23 de setembre
Sils, 23 de setembre i 26 de setembre
Susqueda, 22 de gener i 3 d’octubre
Tossa de Mar, 22 de gener i 29 de juny
Vidreres, 9 de febrer i 5 de setembre
Vilobí d’Onyar, 20 de juliol i 31 d’octubre

SOLSONÈS
Castellar de la Ribera, proposta no formulada
Clariana de Cardener, 5 de febrer i 2 de maig
Hortoneda, 2 de maig i 29 de juny
Joval, 2 de maig i 20 de maig
Sant Ponç, 2 de febrer i 2 de maig
Coma i la Pedra, la, 25 d’abril i 16 d’agost
Guixers, 9 de maig i 17 de maig
Lladurs, 13 de maig i 30 de juliol
Llena, la, 13 de maig i 29 de novembre
Montpol, 13 de maig i 29 de setembre
Timoneda, 13 de maig i 10 de desembre
Torrents, 7 de gener i 13 de maig
Llobera, 9 de febrer i 2 de maig
Molsosa, la, 20 de gener i 17 de maig
Navès, 23 d’abril i 20 de juliol
Besora, 23 d’abril i 29 de novembre
Busa, 23 d’abril i 11 de juliol
Linyà, 23 d’abril i 30 de novembre
Pegueroles, 23 d’abril i 11 de novembre
Selva, la, 23 d’abril i 23 de novembre
Tentellatge, 23 d’abril i 11 de novembre
Valldora, la, 23 d’abril i 27 d’agost
Odèn, 29 d’abril
Cambrils, 3 d’octubre
Olius, 8 de setembre i 9 de setembre
Pinell de Solsonès, 9 de febrer i 13 de maig
Pinós, 22 de gener i 1 de setembre
Ardèvol, 18 de gener i 1 de setembre
Matamargó, 13 de juny i 1 de setembre
Sant Just d’Ardèvol, 4 de maig i 1 de setembre
Vallmanya, 1 de setembre i 26 de setembre
Riner
Freixinet, 23 de setembre i 26 de setembre
Miracle, el, 6 d’agost i 8 d’agost
Santa Susanna, 3 de febrer i 11 d’agost
Su, 16 d’agost i 17 d’agost
Sant Llorenç de Morunys, 27 de maig i 10 d’agost
Solsona, 8 de setembre i 9 de setembre

TARRAGONÈS
Altafulla, 29 de març i 11 de novembre
Canonja, la, 20 de gener i 15 d’abril
Catllar, el, 26 d’agost i 16 de desembre
Constantí, 20 de gener i 1 d’agost
Creixell, 25 de juliol i 31 d’octubre
Morell, el, 1 d’agost i 7 de novembre
Nou de Gaià, la, 22 de juliol i 5 d’agost
Pallaresos, els, 20 de gener i 6 d’agost
Perafort, 20 de gener i 29 de juny
Pobla de Mafumet, la, 2 de febrer i 27 de juny
Pobla de Montornès, la, 8 de setembre i 14 d’octubre
Renau, 9 de desembre i 13 de desembre
Riera de Gaià, la, 20 de juliol i 14 de setembre
Roda de Barà, 24 d’agost i 7 de desembre
Salomó, 2 de maig i 16 d’agost
Salou, 29 de gener i 31 d’octubre
Secuita, la, 11 de juliol i 16 d’agost
Argilaga, l’, 25 de gener i 16 d’agost
Gunyoles, les, 21 de gener i 25 de juliol
Vistabella, 5 de gener i 24 d’agost
Tarragona, 19 d’agost i 23 de setembre
Torredembarra, 15 de juliol i 5 de setembre
Vespella de Gaià, 20 de gener i 29 de setembre
Vilallonga del Camp, 1 d’agost i 14 de novembre
Vila-seca, 18 de gener i 3 d’agost

TERRA ALTA
Arnes, 30 de maig i 22 de juliol
Batea, 22 d’agost i 23 d’agost
Bot, 2 de febrer i 3 de febrer
Caseres, 19 d’agost i 22 d’agost
Corbera d’Ebre, 17 d’agost i 18 d’agost
Fatarella, la, 8 de febrer i 8 de setembre
Gandesa, 2 de setembre i 5 de setembre
Horta de Sant Joan, 18 de març i 8 de setembre
Pinell de Brai, el, 8 d’abril i 31 d’octubre
Pobla de Massaluca, la, 15 de gener i 12 d’agost
Prat de Comte, 24 d’agost i 25 d’agost
Vilalba dels Arcs, 24 de març i 10 d’agost

URGELL
Agramunt, 2 de setembre i 5 de setembre
Almenara Alta, 5 d’agost i 6 d’agost
Donzell d’Urgell, 12 d’agost i 13 d’agost
Mafet, 2 de setembre i 1 d’octubre
Montclar, 25 de juliol i 26 de juliol
Puelles, les, 1 d’agost i 5 de setembre
Anglesola, 3 de març i 14 de setembre
Belianes, 20 de gener i 25 de juliol
Bellpuig, 18 de març i 16 de setembre
Seana, 18 de març i 29 de setembre
Castellserà, 20 de gener i 22 de juliol
Ciutadilla, 2 de maig i 29 de setembre
Fuliola, la, 26 de juliol i 13 de desembre
Guimerà, 16 de gener i 23 d’abril
Maldà, 4 de gener i 26 d’agost
Nalec, 11 de gener i 25 de juliol
Omells de na Gaia, els, 18 de març i 23 de maig
Ossó de Sió, 10 d’octubre i 11 d’octubre
Bellver d’Ossó, 8 d’agost i 9 d’agost
Castellnou d’Ossó, 10 de setembre i 12 de setembre
Montfalcó d’Agramunt, 16 de maig i 26 de setembre
Preixana, 29 de març i 10 d’agost
Puigverd d’Agramunt, 17 de setembre i 19 de setembre
Sant Martí de Riucorb
Llorenç de Rocafort, 15 de juliol i 18 de juliol
Rocafort de Vallbona, 20 de gener i 26 de setembre
Sant Martí de Maldà, 11 de novembre i 23 de desembre
Vilet, el, 26 de juliol i 23 de desembre
Tàrrega, 13 de maig i 9 de setembre
Talladell, el, 13 de juny i 3 de setembre
Tornabous, 13 de maig i 3 d’octubre
Guàrdia d’Urgell, la, 21 de gener i 13 de juny
Tarròs, el, 6 de juny i 21 de novembre
Vallbona de les Monges, 13 de maig i 19 de setembre
Montblanquet, 13 de maig i 12 d’agost
Rocallaura, 8 d’agost i 10 d’octubre
Verdú, 1 de febrer i 9 de setembre
Vilagrassa, 20 de gener i 5 de desembre

VAL D’ARAN
Arres, proposta no formulada
Bausen, 16 d’agost i 17 d’agost
Bòrdes, es, 8 de setembre i 7 d’octubre
Arró, 29 d’agost i 11 de novembre
Begòs, 3 de maig i 16 d’agost
Benòs, 23 de juny i 11 de novembre
Bossòst, 13 de juny i 16 d’agost
Canejan, 29 d’agost i 8 de setembre
Les, 29 de juny i 6 d’octubre
Naut Aran
Arties, 25 de juny i 25 de juliol
Bagergue, 20 de juliol i 1 d’agost
Garòs, 16 d’agost i 29 d’agost
Gessa, 29 de juny i 2 de juliol
Salardú, 3 de maig i 30 de novembre
Tredòs, 2 de juliol i 3 d’agost
Unha, 16 de setembre i 10 de desembre
Vaquèira, 3 de maig i 5 d’agost
Vielha e Mijaran
Arròs, 29 d’agost i 8 d’octubre
Aubèrt, 3 d’octubre i 8 d’octubre
Betlan, 5 d’agost i 8 d’octubre
Betren, 3 d’octubre i 8 d’octubre
Casarilh, 8 d’octubre i 21 de desembre
Casau, 25 de juliol i 8 d’octubre
Escunhau, 29 de juny i 8 d’octubre
Gausac, 16 d’agost i 8 d’octubre
Mont, 10 d’agost i 8 d’octubre
Montcorbau, 3 d’agost i 8 d’octubre
Vielha, 8 de setembre i 8 d’octubre
Vila, 16 d’agost i 8 d’octubre
Vilac, 1 d’agost i 8 d’octubre
Vilamòs, 13 d’agost i 29 de setembre
Era Bòrdeta, 20 d’agost i 29 de setembre

VALLÈS OCCIDENTAL
Badia del Vallès, 14 d’abril i 31 d’octubre
Barberà del Vallès, 25 d’abril i 4 de juliol
Castellar del Vallès, 8 de febrer i 12 de setembre
Castellbisbal, 22 de gener i 20 d’agost
Cerdanyola del Vallès, 2 de maig i 11 de novembre
Gallifa, 16 de setembre i 31 d’octubre
Matadepera, 22 de gener i 29 d’agost
Montcada i Reixac, 12 de febrer i 26 de setembre
Palau-solità i Plegamans, 12 de febrer i 29 d’agost
Polinyà, 20 de gener i 11 de juliol
Rellinars, 24 de març i 1 d’agost
Ripollet, 12 de febrer i 29 d’agost
Rubí, 24 de març i 29 de juny
Sabadell, 9 de maig i 5 de setembre
Sant Cugat del Vallès, 3 de març i 29 de juny
Valldoreix, 3 de març i 16 de setembre
Sant Llorenç Savall, 9 de maig i 26 d’agost
Sant Quirze del Vallès, 9 de maig i 5 de setembre
Santa Perpètua de Mogoda, 7 de març i 5 de setembre
Sentmenat, 5 de setembre i 11 de novembre
Terrassa, 24 de març i 4 de juliol
Ullastrell, 24 de març i 16 d’agost
Vacarisses, 24 de març i 26 de maig
Viladecavalls, 11 de juliol i 11 de novembre

VALLÈS ORIENTAL
Aiguafreda, 25 de juliol i 7 de desembre
Ametlla del Vallès, l’, 8 de febrer i 25 d’agost
Bigues i Riells
Bigues, 20 de gener i 29 de juny
Riells del Fai, 22 de gener i 8 d’agost
Caldes de Montbui, 2 de maig i 10 d’octubre
Campins, 9 de maig i 26 d’agost
Canovelles, 6 de maig i 25 de juliol
Cànoves i Samalús
Cànoves, 20 de gener i 3 de juny
Samalús, 26 d’agost i 25 d’octubre
Cardedeu, 12 d’agost i 31 d’octubre
Castellcir, 16 d’agost i 30 de novembre
Castellterçol, 21 de gener i 9 de febrer
Figaró-Montmany, 4 d’abril i 1 de setembre
Fogars de Montclús, 6 de maig i 12 d’agost
Franqueses del Vallès, les
Bellavista, 6 de maig i 1 de juliol
Corró d’Amunt, 6 de maig i 6 d’agost
Corró d’Avall, 6 de maig i 16 de setembre
Llerona, 6 de maig i 8 de setembre
Marata, 6 de maig i 30 de juliol
Garriga, la, 18 d’abril i 3 d’agost
Granera, 18 de gener i 11 de novembre
Granollers, 6 de maig i 26 d’agost
Gualba, 22 de gener i 16 d’agost
Llagosta, la, 21 de març i 12 de setembre
Lliçà d’Amunt, 7 de gener i 9 de setembre
Lliçà de Vall, 25 d’abril i 4 de juliol
Llinars del Vallès, 8 de setembre i 9 de setembre
Martorelles, 9 de setembre i 31 d’octubre
Mollet del Vallès, 22 de gener i 22 d’agost
Montmeló, 12 de febrer i 1 de juliol
Montornès del Vallès, 19 de setembre i 29 de novembre
Montseny, 25 de gener i 29 d’agost
Parets del Vallès, 25 de gener i 25 de juliol
Roca del Vallès, la, 12 de setembre i 28 de novembre
Santa Agnès de Malanyanes, 22 de gener i 24 d’agost
Torreta, la, 2 de maig i 18 de juliol
Sant Antoni de Vilamajor, 25 d’abril i 19 d’agost
Sant Celoni, 5 de setembre i 14 de novembre
Batllòria, la, 29 d’agost i 16 de desembre
Sant Esteve de Palautordera, 8 d’agost i 31 d’octubre
Sant Feliu de Codines, 15 de setembre i 16 de setembre
Sant Fost de Campsentelles, 25 de juliol i 28 de setembre
Sant Pere de Vilamajor, 25 d’abril i 29 de juny
Sant Quirze Safaja, 16 de juny i 31 d’octubre
Santa Eulàlia de Ronçana, 29 de juliol i 9 de desembre
Santa Maria de Martorelles, 8 de juliol i 8 de setembre
Santa Maria de Palautordera, 25 de gener i 10 d’octubre
Tagamanent, 31 d’octubre i 7 de desembre
Vallgorguina, 24 de setembre i 30 de novembre
Vallromanes, 22 de gener i 29 de setembre
Vilalba Sasserra, 22 de gener i 12 d’agost
Vilanova del Vallès, 19 d’agost i 22 d’agost

Ampliar / Descargar notícia